RNCP1206FTD3K32
Mfr.Part #
RNCP1206FTD3K32
Description
RES 3.32K OHM 1% 1/2W 1206
Features :
Anti-Sulfur
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
3.32 kOhms
Supplier Device Package :
1206
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%